Świat w siódmym dniu po akcie stworzenia
Dzieło zakończone. Gdziekolwiek poniesie mnie wzrok, widzę wielką Moc Bożą, która z niczego stworzyła świat. Świat pełen harmonii, piękna, doskonałości i miłości. Wszystko jest dobre. Wszystko jest bardzo dobre. Nie sposób znaleźć słowa, które mogłyby wyrazić moje uczucia co do wielkiego stworzenia. Nie sposób znaleźć słowa, które mogłyby przybliżyć obraz tego wielkiego i niezwykle dokładnie przemyślanego dzieła...
Rodzi się nowy dzień. Duch Święty unosi się nad dziełem Pana. Na błękitnym niebie pojawia się duża kula oświetlająca całe stworzenie. Niesamowity blask nie pozwala mi przyjrzeć się temu zjawisku. Jakże wielka jest moc Pana, Stwórcy mojego!
Białe, subtelne obłoczki płyną beztrosko po niebie. Cudownie muszą czuć się wszelkie stworzenia skrzydlate, które mogą z bliska podziwiać niebo usłane tyloma niespodziankami. Gdybym miała skrzydła, uniosłabym się do góry i razem z ptakami wyśpiewywała chwałę dla Pana. Piękne są te skrzydlate twory. Płynnie machają skrzydłami kolorowymi jak tęcza. Wydają z siebie cudowne dźwięki, które są balsamem dla uszu moich.
Stąpam delikatnie i powoli po ziemi. Chcę swoim wzrokiem uchwycić każdą rzecz. Ogromne wrażenie wywołują we mnie wszelkie rośliny zielone. Moje nogi gilgocze bujna, soczysto-zielona trawa o świeżym zapachu. Z niej wybijają się kwiaty o rozłożystych płatkach i pastelowej barwie. Wielkie drzewa o grubych konarach i ciemnozielonych liściach dają cień, w którym można się ukryć przed promieniami jaśniejącego słońca. Jak wiele skarbów dał Bóg człowiekowi na ziemi!
Spacerując dalej, dochodzę do źródła. Woda jest czysta, nieskalana żadnym brudem. Obmywam twarz i czuję oczyszczenie. Niewielkie źródło ma w sobie tyle bogactw. Ryby ze srebrnymi łuskami i inne istoty żywe zadziwiające swoim wyglądem. Ile jeszcze tajemnic kryje ten wspaniały świat. Tyle tu niesamowitych zwierząt. Małe i duże włochate stworzenia a wszystkie żyją w zgodzie. Wśród tych wszystkich wspaniałości jest największe i najlepsze dzieło Boga - człowiek. Istota stworzona na obraz Boga. Istota, której Stwórca przekazał cząstkę swojej boskości...
Wielki jest Pan. Wspaniałe dzieła Jego. Wielki jest Bóg, nasz Pan.


Karolina Dae